קטגוריות
חדשות כתבות

עבדתם בחג? אולי תקבלו תשלום של 250%

פסק דין תקדימי של בית הדין הארצי לעבודה קבע שעובדים יומיים ושעתיים יקבלו במצטבר גם שכר של 150% וגם דמי חגים בהיקף 100%. פסק הדין מתייחס ליותר מ-700 אלף איש שעד כה קיבלו 250% רק במקרים חריגים שבהם הוכיחו שחייבו אותם לעבוד בחגים.

פסק הדין ניתן בערעור הדדי בתביעה שהגיש העובד אלכסנדר מוסקלנקו, שאותו ייצג עו"ד יעקב שניטמן, נגד אגודת אילן – איגוד ישראלי לילדים נפגעים. עובדים חודשיים מקבלים תשלום אוטומטי עבור ימי חג. עובדים יומיים ושעתיים אמורים לקבל פיצוי בדמות דמי חגים השווים ל־100% יום עבודה. אבל עד פסק הדין, אם הם עבדו בחג, הם קיבלו 150%. כתוצאה מכך, התוספת עבור העבודה בחג היתה 50% בלבד. על פי נתוני הלמ"ס, בישראל יותר מ־700 אלף עובדים שאינם חודשיים ולכן פסק הדין יחול עליהם.

לכתבה המלאה באתר 'כלכליסט'

קטגוריות
חדשות

עו”ד יעקב שניטמן, דיני עבודה בעידן הקורונה

באולפן: עו”ד יעקב שניטמן, דיני עבודה בעידן הקורונה

דיני עבודה בצל משבר קורונה: שאלות ותשובות
בעקבות התפשטות הקורונה וההנחיות החדשות, צצות שאלות ותהיות רבות בכל הקשור לנגיף ולהשפעות הכלכליות שלו עלינו. בכתבה הבאה עורך הדין יעקב שניטמן המתמחה בדיני עבודה יספק תשובות לשאלות הבוערות כדי שתקבלו תמונה בהירה יותר על המצב

דיני עבודה

קטגוריות
חדשות

זכויות שכירים ומעסיקים בצל משבר קורונה

זכויות שכירים ומעסקים במצב חירום קורונה

זכויות שכירים ומעסקים בצל קורונהשאלות ותשובות בתחום דיני עבודה יעקב שניטמן עורך דין ונוטריון עונה לשאלות הצופים

פורסם על ידי ‏‎Jacob Shnitman‎‏ ב- יום שני, 16 במרץ 2020
קטגוריות
חדשות

חופשה ללא תשלום ודמי אבטלה בשל נגיף קורונה

הזכאות לדמי אבטלה היא למי שיצא לחופשה ללא תשלום (חל"ת) למשך 30 יום ומעלה, ומותנית בעמידה בתנאי הזכאות לדמי אבטלה.

כל המידע באתר ביטוח הלאומי https://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/Pages/SohenNesiaot.aspx

שימו לב, דמי האבטלה ישולמו החל מתחילת החל"ת. מי שהוצא לחל"ת בעקבות הקורונה, יוכל להתחיל לקבל דמי אבטלה גם אם הוא לא ניצל את כל ימי החופש שלו.

להלן סדר הפעולות הנדרש לקבלת דמי אבטלה
רישום בשירות התעסוקה
כדי לקבל דמי אבטלה עליך להירשם בשירות התעסוקה מיד עם הפסקת העבודה – לרישום און-ליין באתר שירות התעסוקה.

לאחר ההרשמה, יש לעקוב אחר הנחיות שירות התעסוקה בנוגע להתייצבות פיזית במרכזי שירות התעסוקה.

הגשת תביעה לדמי אבטלה לביטוח לאומי
ניתן להגיש תביעה מקוונת לדמי אבטלה באתר שלנו. להגשת תביעה לחץ כאן.

אין צורך להגיע פיזית לסניפי הביטוח הלאומי.

מסמכים שיש לצרף לתביעה:

אישור המעסיק על תקופת העסקה ושכר (בל/1514) – המעסיק צריך לציין ביוזמת מי היציאה לחופשה ללא תשלום, תאריך היציאה לחופשה ללא תשלום, תקופת החופשה ללא תשלום הצפויה.
סכום דמי האבטלה
לחישוב קל ומהיר של הקצבה בהתאם לשכר שלך, תוכל להשתמש במחשבון לחישוב דמי האבטלה.

למידע נוסף על סכום הקצבה לחץ כאן

תקופת הזכאות לדמי אבטלה
מספר הימים שניתן לקבל עבורם דמי אבטלה משתנה בהתאם לגיל ולהרכב המשפחה – למידע נוסף היכנסו לקישור הזה

במהלך תקופת האבטלה עליכם להיות זמינים להצעות עבודה משירות התעסוקה, ולהגיע ללשכת שירות התעסוקה במועדים שיקבעו לכם, בדיוק כמו כל דורש עבודה אחר.

אם במהלך תקופת הזכאות לדמי האבטלה תקבלו הצעת עבודה מזדמנת ותבצעו אותה – חובתכם להודיע על תאריכי ההדרכה (בהם למעשה אינכם מובטלים) לביטוח לאומי או לשירות התעסוקה: אם תודיעו לביטוח הלאומי – סכום ההכנסה ינוכה מסך דמי האבטלה שמגיעים לכם, ואם תודיעו לשירות התעסוקה – בקשו שלא ירשמו אתכם כדורשי תעסוקה בתאריכים הספציפיים שבהם עבדתם.

למי פונים?
בכל שאלה בנושא רישום והתייצבות בשירות התעסוקה יש לפנות לשירות התעסוקה.

בכל שאלה בנושא הגשת התביעה ניתן לפנות  למוקד הטלפוני שמספרו 6050* או לשלוח פנייה מקוונת ישירות לסניף שלך.

בכל שאלה אחרת בתחום יחסי עובד מעביד ניתן לפנות לעו"ד יעקב שניטמן

קטגוריות
חדשות

קבלן לניהול כ״א ושירותי ניקיון נקנס במאות אלפי שקלים על הפרת זכויות עובדיו

בעקבות חקירת מינהל הסדרה ואכיפה של חוקי עבודה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים נתפסה והורשעה בהפרות זכויות עובדים החברה "פרח ירוק לניהול כ"א, הדרכות ושירותים בע"מ (ח.פ. 514596204). כ"כ הורשע מנהל החברה על כך, שלא עשה ככל יכולתו בכדי למנוע את העבירות.

הקנס נגזר בסך של 350,000 ₪ על הפרות זכויות העובדים בניגוד לחוק הגנת השכר ובניגוד לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כח אדם. מלבד זאת, החברה התחייבה להימנע מעבירות אלו במשך 3 שנים.

מינהל ההסדרה והאכיפה של חוקי עבודה במשרד העבודה חוקר את המקרים של הפרות זכויות עובדי החברות, המספקות שירות כח אדם, ניקיון או שמירה ומגיש תביעות נגד המעסיקים. רק בשנת 2018 ניתנו 1199 התראות מינהליות והוטלו 422 עיצומים כספיים על סך 54.5 מיליון ש"ח בגין הפרות על חוק הגנת השכר, כ"כ הוגשו 10 כתבי אישום וניתנו 12 גזרי דין בסכום כולל של כ-3.6 מיליון ש"ח.

מתוך: חוזר "כל עובד" מיום 14/4/19.

עבור תלושדין

עו"ד יעקב שניטמן

יעקב שניטמן משרד עורכי דין דיני עבודה – טיפול משפטי מקצועי לשכירים ומעסיקים בחיפה ובצפון.

עורך דין יעקב שניטמן הינו מומחה בתחום דיני העבודה בקריות, מספק שירותים משפטיים באזור כרמיאל  ואזור צפון וייצוג שכירים ומעסיקים בקרית חיים וקריית מוצקין.
יעקב שניטמן עורך דין לענייני עבודה מספק שירותים מקצועיים בתחום דיני עבודה בקרית ביאליק ובקרית אתא.

עורך דין מומחה בדיני עבודה יעקב שניטמן באמצעות מערכת שכר מתקדמת לחישוב זכויות בעבודה מעניק ייעוץ וייצוג משפטי הן לשכירים והן למעסיקים וליטיגציה מקצועית בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה ובנצרת.

קטגוריות
חדשות

הכנסות עובד שכיר הפטורות מתשלום דמי ביטוח לאומי

מטרת החוזר לפרט את המצבים בהם הכנסת עובד שכיר פטורה מתשלום דמי ביטוח.
יודגש, כי פטור מתשלום דמי ביטוח ניתן במקרים מצומצמים בלבד המעוגנים בחוק, כך שמרבית רכיבי השכר חייבים בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות.
חוזר זה מחליף חוזרים קודמים בנושא הכנסות פטורות.
בהתאם לסעיף 342(ב) לחוק הביטוח הלאומי, חלה חובת תשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות על המעסיק בהתאם להכנסתו של העובד.
בסעיף 344(א) לחוק נקבע, כי ההכנסה החייבת בדמי ביטוח היא ההכנסה מהמקורות המפורטים בסעיף 2(2)לפקודת מס הכנסה.
בתקנה 2 לתקנות הביטוח הלאומי (תשלום ופטור מתשלום דמי ביטוח, התשנ"ה-1995) נקבע, כי לא ישולמו דמי ביטוח מהכנסת עובד הפטורה ממס לפי פקודת מס הכנסה למעט הכנסה לפי סעיף 9(5).
על מנת שלא ייווצרו מצבים בהם המוסד לביטוח לאומי יחייב בדיעבד דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות בתוספת קנסות והצמדה כחוק בגין רכיבים שונים, שסווגו כרכיבים פטורים, נבהיר שאין לפטור רכיב שכר שלא מצוין בחוזר זה מתשלום דמי ביטוח ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהמוסד לביטוח לאומי.
רשימת ההכנסות הפטורות מתשלום דמי ביטוח:

1 תשלומים המשולמים לעובד עקב ניתוק יחסי עובד-מעסיק על פי דין
  פיצויי פיטורין – פטורים
  פדיון ימי מחלה-פטור
  פדיון ימי חופשה-פטור,
  מענק שנים עודפות(לעובדי השירות הציבורי) – פטור
  תשלומים אחרים כגון: פיצוי בגין אי תחרות, דמי הסתגלות – פטורים.
 

תנאים :א. הבראה בניתוק יחסי עובד-מעסיק אינה פטורה.

           ב. אי הודעה מוקדמת-התשלום הקבוע ע"פ חוק הודעה מוקדמת לפיטורין ולהתפטרות- התשס"א-2001 חייב בדמי ביטוח. יש ליחס את התשלום לתקופה שבעדה שולם. (זאת בהתאם לאמור בחוזר מעסיקים בנושא: "תשלום לעובד שפוטר ללא הודעה מוקדמת בעד תקופה הקבועה בחוק" שפורסם ב-20.1.2009)

           ג. תשלומים בעת ניתוק יחסי עובד-מעסיק שאינם סבירים ו/או שקיים חשש שהיוו מסווה לשכר עבודה יבדקו על ידי המוסד.

2 החזרי הוצאות : הוציא העובד לצורך המעסיק העובד מקבל בתלוש השכר החזר הוצאות כגון קניות, כיבוד עבור הוצאות השייכות למעסיק בכפוף לקבלות ורישום ההוצאה בספרי המעסיק, למעט החזר הוצאות אחזקת רכב פרטי לפי תקנות מ"ה.


3 מימון לימודים/ השתלמות/ קורסי הכשרה וכד' : תשלומי המעסיק לעובד או למוסד הלימודים עבור הלימודים של העובד הלימודים מהווים שמירה על הרמה המקצועית הקשורה לתחום עיסוקו של העובד, אחרת יש לראות בתשלום כהכנסה
חייבת.


4 בגדי עבודה:

        א. עם לוגו העסק או ביגוד שבמהותו שמש רק לעבודה כגון מדים, סרבל, חלוק עבודה וכד'
        ב. ביגוד הנדרש לעובד על פי דין, כגון: לעו"ד א. –  80% פטורה.


5 הפרשות סוציאליות: הפרשות המעסיק לקרן השתלמות, קופת גמל, פנסיה, פיצויים. פטורה – ובלבד שהיא לא מעל לתקרה הקבועה בפקודת מס הכנסה. הפרשות המעסיק מעבר לתקרה-חייבות בזקיפת שווי.


6 אופציות במסלול הוני לפי סעיף 345א הקצאות לאחר 1.1.2003 :

       א. מסלול הוני – פטור
       ב. אם במסלול ההוני קיים גם חלק פירותי – חלק זה אינו פטור.
       ג  אם המסלול ההוני מוסה לפי פירותי בהתאם לאישור נאמן – ההכנסה אינה פטורה.
       ד. אופציות במסלול פירותי – הכנסה חייבת.


7 פיצויי הלנת שכר, ריבית והפרשי הצמדה על השכר המולן   פטור בכפוף לתקרה עפ"י פקודת מס הכנסה. הסכומים מעל התקרה-חייבים כהכנסת עבודה.


8  מענק פטירה וכן תשלומים הניתנים לעובד לאחר פטירתו תשלומים המיוחסים לתקופה שלאחר ניתוק יחסי עובד מעביד – פטורים..תשלומים המיוחסים לתקופה שלפני ניתוק יחסי עובד מעביד – חייבים.


9  הוצאות המותרות בניכוי למומחה חוץ / ספורטאי חוץ / עיתונאי חוץ: החזר הוצאות בפועל בכפוף לתנאים המפורטים בתקנות מס הכנסה. יש למלא טופס הצהרה של העובד לפיה מדובר בהחזר הוצאות שהוציא בפועל.

סימוכין: חוזר ביטוח / 1460, חוזר מעסיקים / 1479
תאריך תחולה: 1/1/2019

עבור תלושדין

עו"ד יעקב שניטמן

יעקב שניטמן משרד עורכי דין דיני עבודה – טיפול משפטי מקצועי לשכירים ומעסיקים בחיפה ובצפון.

עורך דין יעקב שניטמן הינו מומחה בתחום דיני העבודה בקריות, מספק שירותים משפטיים באזור כרמיאל  ואזור צפון וייצוג שכירים ומעסיקים בקרית חיים וקריית מוצקין.


יעקב שניטמן עורך דין לענייני עבודה מספק שירותים מקצועיים בתחום דיני עבודה בקרית ביאליק ובקרית אתא.

עורך דין מומחה בדיני עבודה יעקב שניטמן באמצעות מערכת שכר מתקדמת לחישוב זכויות בעבודה מעניק ייעוץ וייצוג משפטי הן לשכירים והן למעסיקים וליטיגציה מקצועית בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה ובנצרת.

קטגוריות
חדשות

זכויות עובד עפ״י חוק הגנת השכר

חוק הגנת השכר

קטגוריות
חדשות

מספטמבר הקרוב מאבטחי בתיה״ס יקבלו שכר מלא בתקופות החגים וחוה״מ

החל מחודש ספטמבר הקרוב אלפי מאבטחי בתי הספר ברחבי המדינה יקבלו שכר מלא בתקופות חגי ישראל ובימי חול המועד.

התיקון יחול על עובדי הקבלן  ואשר המוצבים במוסדות חינוך בלבד ובתנאי שיועסקו ברציפות לאורך 12 חודשים בשנה. עד עתה המאבטחים לא הועסקו במהלך החגים והמועדים בהם מוסדות החינוך היו סגורים, דבר שפגע בהשתכרותם בצורה ניכרת.

קטגוריות
חדשות

קרן פנסיה לא מודיעה על פרישה

עובדת הגיעה לגיל פרישה לנשים, אך המשיכה לעבוד. לאחר תקופה נודע לה, כי הייתה זכאית לקבל בנוסף למשכורת גם קצבת גמלה מקרן הפנסיה שלה. העובדת תבעה את קרן הפנסיה על כך, שלא הודיעו לה על האפשרות לקבל פנסיה במקביל לשכר עבודתה. העובדת תבעה את קרן הפנסיה שלה לשלם לה קצבת זקנה רטרואקטיבי מאז הגעתה לגיל הפרישה.
לנשים ישנה האפשרות להתחיל לקבל פנסיה בגיל מוקדם יותר מגברים, אך גם ישנה האפשרות להתחיל לקבל גמלה בגיל זקנה מאוחר יותר, כמו לגברים. התובעת היתה זכאית לבחור בין האופציות האלה ולפנות לקרן הפנסיה בבקשה לקבלת הקצבה מיד אחרי הגעתה לגיל פרישה לנשים.
בית הדין קבע כי אין מקום להטיל על קרן הפנסיה חובה ליידע במיוחד את העובדות המבוטחות בקרן, על אפשרותן לקבל קצבת זקנה ולהמשיך לעבוד בהגיען לגיל הפרישה החוקי. וזאת  על אף שהפסיקה אכן הרחיבה את חובת הנאמנות של קרנות הפנסיה כלפי עמיתיהם למתן כל מידע חיוני לקבלת ההחלטות בניהול הקרנות.
עדיין אין בתקנון הקרן הוראה, המחייבת מתן הודעה לעמיתות על זכאותן להתחיל לקבל קצבה בנקודות זמן שונות במהלך חייהן. לכן הוחלט כי העובדת תקבל את הקצבה מהמועד, בו לראשונה הגישה את בקשתה לקבלת קצבת הזקנה.
פסק הדין הזה מלמד אותנו כי רצוי מאד לעיין בתקנות קרנות הפנסיה ולעקוב אחרי המידע, המופיע בדו״חות השוטפים, אשר נשלחים לעמיתים מדי תקופה.כמו כן, כדאי מאד לנסות להבין משמעות של כל פרט בדו״ח ובמיוחד משמעות הפרטים, הקשורים לניהול כספי הפנסיה שלנו.

ק״ג 7872-02-15 סימה סופי שירי – קרן מקפת מרכז לפנסיה ותגמולים אגודה שיתופית בע״מ, לפני: כב׳ השופטת דגית ויסמן (נבו03.06.2018).

קטגוריות
חדשות

בודק שכר עבודה

תלושדין בודק שכר עבודה אונליין

הינך עובד/ת שכיר/ה ולא בטוח/ה שמעסיק שלם לך כדין?
התפטרת או פוטרת מעבודה ולא בטוח אם קבלת גמר חשבון מלא?
תלושדין – בודק שכר מוסמך, תבדוק בשבילך שכר ותנאים סוציאליים בעבודה, בצורה מדויקת ומהירה יותר!

איך זה עובד?
שולחים לתלושדין תלושי שכר, דוחות נוכחות, דוחות פנסיה ויתר המסמכים
אנו בתלושדין נבדוק את כל תלושי השכר ויתר המסמכים ונשלח לך חזרה דו״ח חשב שכר מסכם עם כל סכומי כסף להם אתה/ת זכאי/ת לקבל ע״פי הבדיקה
עפ״י נתונים הסטטיסטיים שקיימים בתלושדין, עובד/ת שכיר/ה ממוצע אחרי 5 שנות העסקה, זכאי/ת לקבל ממעסיק בגין תקופת העבודה ו/או סיומה למעלה מ 40,000 ש״ח!
הגיע הזמן שתבדוק/שתבדקי גם אתה/את השכר השלך כי הרי עפ״י הנתונים שפורסמו במדיה ובעיתונות למעלה מ- 50% שכירים בישראל אינם מקבלים שכר מלא !!